300TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA TÜM ÜRÜNLERDE %60' A VARAN İNDİRİM! 12 AYA VARAN TAKSİT İMKANI İNSTAGRAM HESABIMIZ: @Maunahome 300TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA TÜM ÜRÜNLERDE %60' A VARAN İNDİRİM! 12 AYA VARAN TAKSİT İMKANI İNSTAGRAM HESABIMIZ: @Maunahome 300TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA TÜM ÜRÜNLERDE %60' A VARAN İNDİRİM! 12 AYA VARAN TAKSİT İMKANI İNSTAGRAM HESABIMIZ: @Maunahome 300TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA TÜM ÜRÜNLERDE %60' A VARAN İNDİRİM! 12 AYA VARAN TAKSİT İMKANI İNSTAGRAM HESABIMIZ: @Maunahome

Nespresso ile buzlu kahve nasıl yapılır?

Tarih: 09.09.2022 10:01
Nespresso ile buzlu kahve nasıl yapılır?
Nespresso ile evde buzlu kahve nasıl yapılır?
Soğutulmuş kahve genellikle berbat bir tada sahiptir, ancak buzlu kahve sıcak bir günde serin kalmanın lezzetli ve ferahlatıcı bir yolu olabilir. Peki ne vaat ediyor? Her şey kullandığınız kahvenin türüne ve içeceğinizi hazırlama şeklinize bağlıdır. Burada size Nespresso ile buzlu kahveyi farklı şekillerde nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Buzlu kahve, her zamanki gibi demlenen sıcak kahve ile başlar, bu nedenle kahve seçimi önemlidir. Soğuduktan sonra size lezzetli bir içecek bırakacak kadar güçlü ve yeterli aromaya sahip birine ihtiyacınız var.

Kahve seçimi


Daha güçlü bir tada ve daha koyu, daha yoğun kavrulmaya sahip düşük asitli bir kahve genellikle en iyi seçimdir. Nespresso terimleriyle bu, normalde sıcak bir içecek için düşünmeyeceğiniz bir tür kapsül seçmek anlamına gelebilir. Normal Nespresso kapsülleri için Kazaar, Arpeggio veya Ristretto'yu düşünebilirsiniz. Nespresso Vertuo, Stormio veya Odacio için de ilginç seçenekler var. Son olarak, istediğiniz kahveyi kullanabilirsiniz, ancak bir tür kapsülle en iyi tatma sonuçlarını alamazsanız, başka bir kapsül deneyin.
Nespresso ayrıca buz üzerine dökülecek şekilde tasarlanmış kendi buzlu kahve serisini de üretmektedir. Vertuo serisi için şirket şimdi geçen yıl tanıtılan üç kapsül satıyor. Buz Üzerinde Tropikal Hindistan Cevizi Aroması (230ml veya tam fincan) iki çekirdek karışımı kullanır: tatlılık için hafif kavrulmuş Brezilya Arabica ve daha yoğun doku için daha koyu Etiyopya Arabica. Ayrıca hindistancevizi ve vanilya da var; infüzyon sırasında güçlü kokar, ancak son fincanda daha yumuşak ve daha yumuşak hale gelir. Ice Forte (230ml),daha derin, odunsu ve biberimsi bir tat için Endonezya Arabica'sını kullanan, fincanın dayanmasına yardımcı olmak için Kolombiyalı Arabica ile harmanlanmış normal bir kahvedir.
Iced Leggero (80ml, Double Espresso),genellikle daha düşük bir değer sağlayan daha hafif bir buzlu kahvedir. Daha derin, taneli bir tat için Peru kahvesi ve biraz hafiflik için Etiyopya kahvesi kullanır.
Bu yılki ürün yelpazesinde yeni olan Nespresso Exotic Liminha Over Ice. Çift espresso kapsülü (80ml) olduğundan standart buzlu bardakta iyi çalışır ve daha büyük fincan dolu kapsüllerden daha küçük bir içecek sağlar. Bu kahvenin içinde biraz kireç ve nane var, bu da onu ferahlatıyor. Bu, tat ve az miktarda içecek için favori kapsüllerimizden biridir.
Orijinal Nespresso serisi, tümü 40 ml'lik espresso olarak dağıtılmak üzere tasarlanmış üç kahve içerir. Coconut Flavor over Ice, tıpkı Vertuo versiyonu gibi bir tada sahiptir. Burada, Brezilya orta boy kavrulmuş çekirdekleri daha pürüzsüz bir bitişe, yuvarlak bir tat için Orta Amerika orta kavrulmuş çekirdeklerine ve ferahlatıcı bir içecek için son bir hindistancevizi ve vanilya dokunuşuna sahiptir. Daha yumuşak bir buzlu kahve olan Freddo Delicato, Kenya ve Endonezya Java kahvesinin birleşimi ile ferahlatıcı ve hafif tatlı bir tada sahiptir.

Freddo Intenso, biraz tatlılık eklemek için Peru kahvesi (tahıl notaları) ve Endonezya Java'sını kullanan daha yoğun ve zengin bir versiyondur. Her ikisi de biraz acılık için orta koyu renkli kızartmalardır.

Vertuo buzlu kahve nasıl yapılır?


Vertuo kahve makinesiyle genellikle daha uzun bir fincan kahve alırsınız. Belirtilen miktarı kutunun yan tarafında ve kapsülün altında bulabilirsiniz. İstenen içeceğin yaklaşık iki katı büyüklüğünde bir bardak (kupa değil) kullanmanızı, sıvı ve buz için yer bırakmanızı öneririm. Buz üzerinde tropik hindistancevizi aromalı buzlu kahve yapmak için 500 ml'lik bir bardakla başladım. Buzla doldurun,yaklaşık altı normal boyutta buz küpüne bakıyorsunuz (daha az buz kullanırsanız daha fazla). Dondurmanın ve fincanın boyutunu fincanınızın boyutuna göre ayarlayın.
Ardından kavanozu Vertuo cihazınızın altına yerleştirin (Vertuo Next kullanıyoruz) ve istediğiniz kapsülü cihaza yerleştirin. Düğmeye tıklayın ve kahvenin her zamanki gibi buz üzerinde demlenmesine izin verin. Fincanda çok fazla buz olduğu için, sıcak kahve her zamanki gibi soğuyacak, ancak çabuk soğuyacaktır. Kahve demlendiğinde, içmeye hazırsınız. Birkaç dakika tamamen soğumaya bırakabilirsiniz. Genel olarak, buz yüzeye çıktığında, bardağın altında soğuması daha uzun süren daha sıcak bir parça elde edersiniz.

Orijinal Nespresso buzlu kahve nasıl yapılır?


Orijinal Nespresso ile espresso kapsülleri (40 ml) kullanmanız sizin için en iyisidir. Buz üzerine dökmeniz gerekir; Bunun için normal bir bardak veya eski moda bir bardak öneririz.
Birkaç buz küpüyle başlayın (üç veya dört tane yeterli olacaktır, ancak daha küçük küpler kullanıyorsanız daha fazlasını ekleyin). Nespresso makinenizi istediğiniz kapsülle doldurun, ardından bir shot espressoyu buzun üzerine dökün. Bittiğinde, içeceğin soğuk ve içmeye hazır olmalıdır. İçeceği biraz sert gelebilir ama bardağa su veya soğuk süt ekleyerek tadını değiştirebilirsiniz. 90 ml'den fazla ekstra sıvı eklemeyin yoksa korkunç derecede kötü bir fincan kahve aromalı su elde edersiniz.
 
Whatsapp Sipariş Hattı
Yükleniyor...